• P
  • Systémový/á inženýr/ka

Systémový/á inženýr/ka

Zaměstnavatel: Elektroline a.s.
K Ládví 1805

Jsme Elektroline - naše systémy pomáhají řídit tramvajový provoz v Melbourne, dodáváme řešení pro novou tramvajovou linku v Helsinkách, automatizujeme provoz depa v Plzni a podíleli jsme se na projektech v desítkách dalších zajímavých destinacích v České republice, Evropě i v zámoří.
V rámci našich projektů navrhujeme digitální řešení včetně implementací umělé inteligence do systémů pro hromadnou dopravu. Systémy, které budeš v Elektroline navrhovat, pomáhají denně cestovat milionům lidí ve městech po celém světě.

Popis pozice:
Samostatná nebo týmově koordinovaná činnost zahrnující především přípravu technického řešení projektů řídicích systémů pro tramvaje a trolejbusy v závislosti na platných normách (např. EN 50126), požadavcích zákazníků a portfolia produktů Elektroline a dodavatelů. Projekty jsou zaměřeny především na drážní řídicí systémy pro tramvaje a trolejbusy, ale také na silnoproudou kabeláž a slaboproudé systémy měření a přenosu dat.
Systémový inženýr/ systémová inženýrka bude v projektech vystupovat jako nositel/ka technického řešení projektu, bude hledat řešení požadovaných funkcí, bude se účastnit na jednáních projektových týmů a vyjasňovat zadání tak, aby byl zákazníkovi dodán systém, který odpovídá jeho požadavkům.

Náplň práce:
o tvorba inovativních řešení v oblasti kombinující technologie, software a business procesy
o aplikace řídicích systémů a odpovědnost za technické řešení projektů
o tvorba projektové dokumentace, schémat systémů, diagramů a dalších dokumentů

Požadujeme:
o VŠ technického směru (IT, matematika nebo elektro)
o zájem o elektrotechnik

Pozice určená pro region: Praha